Aktualności

SŁÓW KILKA O KONFERENCJI POZWÓLMY DZIECIOM PIĘKNIE MÓWIĆ

7 czerwca br. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. Pozwólmy dzieciom pięknie mówić. Konferencja skierowana była przede wszystkim do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Jej celem było podkreślenie roli i znaczenia edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego w procesie kształcenia językowego, sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem przez uczniów najmłodszych.

Czytaj więcej...

POLSKO-NIEMIECKIE PUBLIKACJE DLA PRZEDSZKOLI

 

                      duzi dla malych logo                                       interreg logo

Zakończyła się pierwsza edycja doskonalenia nauczycieli wychowania przedszkolnego w ramach projektu „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada”. Projekt finansowany jest  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Powiatu Görlitz.

Czytaj więcej...

II SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DORADCÓW ZAWODOWYCH

22 maja 2018 r. w siedzibie DODN we Wrocławiu odbyło się II spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi i pedagodzy.

Spotkanie odbyło się z udziałem ekspertów zewnętrznych, mianowicie doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Poruszyli oni temat „Doradztwo zawodowe w perspektywie regionu Dolnego Śląska” oraz zaprezentowali usługi, jakie świadczy CIiPKZ we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE KONKURSU „NIEZWYKŁE DOLNOŚLĄZACZKI”

DOLNOŚLĄSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
WE WROCŁAWIU
OGŁASZA KONKURS
„NIEZWYKŁE DOLNOŚLĄZACZKI”

Z okazji ustanowienia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego roku 2018 „Dolnośląskim Rokiem Praw Kobiet”, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu ogłasza konkurs „NIEZWYKŁE DOLNOŚLĄZACZKI”.

Czytaj więcej...

Bezpłatna konferencja dla nauczycieli klas I-III we Wrocławiu

Konferencja dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych.

Jak rozwijać kompetencje społeczne uczniów? Pomysły na lekcje wychowawcze dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Dlaczego kompetencje społeczne są tak ważne? Jak prowadzić lekcje, które pomogą uczniom w radzeniu sobie z emocjami, rozwiną ich umiejętności współpracy
i komunikacji? Zapraszamy na konferencję, której celem jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli w kształtowaniu u uczniów umiejętności i postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Wydarzenie jest częścią konferencji edukacyjnej Fundacji Uniwersytet Dzieci “Jak inspirować do nauki i rozwoju?”.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE KONKURSU „DOLNOŚLĄZACY DLA NIEPODLEGŁEJ – MŁODZI WYBIERAJĄ”

DOLNOŚLĄSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
WE WROCŁAWIU
OGŁASZA KONKURS
„DOLNOŚLĄZACY DLA NIEPODLEGŁEJ – MŁODZI WYBIERAJĄ”


    Celem konkursu jest uczczenie stulecia niepodległości Polski poprzez przybliżenie sylwetek postaci, które swoją działalnością wywarły wpływ na rozwój regionu.
       Konkurs jest objęty honorowym patronatem dr Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI „EDUKACJA ZDROWOTNA I PROMOCJA ZDROWIA W SZKOLE PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Dnia 19 marca br. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się konferencja nt. „Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia”. Konferencja skierowana była przede wszystkim do dyrektorów i szkolnych koordynatorów z przedszkoli, szkół i placówek należących do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz deklarujących chęć przystąpienia.

Czytaj więcej...

Im droższy człowiek

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że 1 marca 2018 roku

odszedł od nas

                                                 klimkowski

Paweł Klimkowski

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Żmigrodzie.

Wspaniały człowiek, zasłużony pedagog, wychowawca, znakomity nauczyciel.

Dyrektor Paweł Klimowski od wielu lat był zaangażowany w rozwój oświaty.

Nagła śmierć przerwała wiele planów, które zamierzał realizować na rzecz swoich uczniów i nauczycieli.

Łączymy się w żałobie i smutku z rodziną Pana Dyrektora prosząc

o przyjęcie kondolencji i wyrazów współczucia.

Małgorzata Matusiak
Dyrektor DODN we Wrocławiu
wraz z pracownikami

IV Konkurs Wiedzy o Ukrainie NADDNIEPRZAŃSKA EPOPEJA

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu Wiedzy o Ukrainie NADDNIEPRZAŃSKA EPOPEJA. Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią Ukrainy. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z dolnośląskich szkół gimnazjalnych i uczniowe klas VII szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Konkurs na realizację programu Szkolny Klub Sportowy w 2018 roku

Dyrektorzy Szkół województwa dolnośląskiego

                Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło Konkurs na realizację programu Szkolny Klub Sportowy w 2018 roku. Dolnośląska Federacja Sportu będzie składała wniosek o koordynację programu w przyszłym roku we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Z zapisów konkursowych wynika, że będziemy mogli w województwie dolnośląskim realizować zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w ponad 1100 grupach.

Czytaj więcej...

facebook_page_plugin

Zobacz także...

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.